Šátek z Duhovky

Sdílejte

Šátek z Duhovky

návod sepsala: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST: začátečník

Zdravím šikulky…Sepsala jsem pro Vás návod na jednoduchý, ale efektní šátek z mé milované příze Duhovka. Šátek je vhodný i pro začátečníky, střídají se pouze dvě řady stále dokola, je to můj oblíbený vzor, snad si ho taky zamilujete.

Přeji Všem kráásnéé tvoření, a budu se těšit na Vaše šátky, kterými se můžete pochlubit v naší FB skupince Šátkománie- návody

 

Materiál:

▪️  příze DUHOVKA, návin 750m (spotřeba 1 klubko), pokud budete chtít větší šátek doporučuji návin 900m a výš

▪️  háček: u 3 nitky používám háček č.3, u 4nitky háček č.3,5

▪️  rozměr šátku: u 3nitky– nejdelší strana 115 cm X kratší 85 cm, u 4nitky 120-125 cm X 95 cm

▪️  mou oblíbenou přízi Duhovka nakupuji zde: www.prize-duhovka.cz

 

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


 

Vysvětlivky:

MK– magický kruh

DS– dlouhý sloupek

řo– řetízkové oko

 

POSTUP:

▪️  Všechny řady jsou nafoceny, viz. fotopostup 1.- 4.řady níže

Může se stát, že se Vám šátek ze začátku začne mírně stáčet, nebo lehce vlnit, je to hodně o stylu háčkování, i o utahování…nezoufejte, nic se neděje, s přibývajícími řadami, až bude šátek těžší, se to pěkně vyrovná.

(Pokud by se to přece jen někomu nelíbilo, může zkusit háčkovat na začátku 4řo a na konci 2x nahozený dlouhý sloupek, mělo by to pomoct)

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu) do kterého uháčkujeme 3řo, dále 1DS1DS1DS, 2řo1DS1DS1DS1DS (magický kruh stáhneme, vznikne nám základní trojúhelník). Práci otočíme.

2. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS (takto začínáme každou novou řadu), dále háčkujeme 1DS, 1DS1DS (každý do očka DS z předchozí řady), a uprostřed pod dvě řet.oka z předchozí řady (do té vzniklé mezery) uháčkujeme skupinku 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS1DS1DS (opět každý do očka DS z předch.řady), a pod tři řet.oka z předchozí řady uháčkujeme poslední 3DS (takto končíme každou řadu). Práci otočíme.

3. řada:

V této řadě se háčkuje DS+řo, tzv. „okýnko“.

3řo a k nim ještě do stejného očka ještě 2DS, dále uháčkujeme řo, jedno očko a do následujícího očka uháčkujeme DS+řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka DS+řo, jedno očko vynecháme a do následujícího očka DS+řo, jedno očko vynecháme a uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá stranařo, jedno očko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme DS+řo, jedno očko vynecháme a do násled. očka DS+řo, jedno očko vynecháme a do násled. očka DS+řo, jedno očko vynecháme a končíme 3DS, které uháčkujeme opět pod tři řet.oka z předchozí řady. Práci otočíme.

4. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, nyní budeme háčkovat do všech oček DS i pod všechna řo z předch.řady vždy 1DS, uprostřed opět skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana– totéž, končíme 3DS pod tři řet.oka z předch.řady. Práci otočíme.

 

Opakujeme stále dokola řady 3. a 4. až do požadované výšky.

 

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku aviváže. Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru se zavěšenými kolíčkami po všech stranách.

Praní:

▪️  Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotopostup 1.- 4. řady:

Foto hotového šátku:

 


Tento návod je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

 

image_printVytisknout

Jeden myslel na “Šátek z Duhovky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *