Šátek Amélie

Sdílejte

Šátek „Amélie“

autor návodu: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST: začátečník

Zdravím šikulky…vytvořila jsem nový návod na šátek z Duhovky, který se opět nese v duchu “ v jednoduchosti je síla“ , střídají se dvě téměř totožné řady, které vytvářejí jemný symetrický vzor.

Přeji krásné tvoření, a jako vždy se těším na Vaše šátky, kterými se můžete pochlubit ve FB skupince Šátkománie- návody 

 

Materiál:

▪️ příze DUHOVKA 4 nitka, návin 750 m (spotřeba 1 klubko)

▪️ háček č. 3,5 (u 3 nitky bych použila háček č.3, kdo chce mít vzdušnější tak č.3,5)

▪️ rozměr šátku: nejdelší strana 130 cm , kratší 100 cm (bez vypnutí)

▪️ svou oblíbenou přízi nakupuji zde: www.prize-duhovka.cz

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


Vysvětlivky:

MK– magický kruh

DS– dlouhý sloupek

řo– řetízkové oko

 

POSTUP:

1. řada: (fotopostup 1.- 6. řady, viz. níže)

Uděláme si MK (nebo můžete udělat 4řo, které spojíte pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo, 1DS, 1DS, 2řo, 1DS,1DS, 1DS. Práci otočíme.

2. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS (takto budeme začínat každou novou řadu-viz.foto Aníže), dále 1DS, 1DS a uprostřed (tj. pod dvě řet.oka z předch.řady-do té vzniklé mezery-viz.foto B– níže), uháčkujeme skupinku 2DS+2řo+2DS, pokračujeme druhou stranou- 1DS, 1DS, a do posledního očka (tj. pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme 3DS (takto končíme každou řadu-viz.foto C– níže). Práci otočíme.

3. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dále 1DS+řo, jedno oko vynecháme, a do následuj.očka uháčkujeme opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, uprostřed (pod dvě řet.oka z předch.řady) 2DS+2řo+2DS, pokračujeme druhou stranou- 1DS, 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka uděláme 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme 3DS. Práci otočíme.

4. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (háčkujeme pod řet.oko z předch.řady-viz.foto D– níže), 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček háčkujeme 1DS, 1DS, uprostřed (tj.pod dvě řet.oka z předch.řady) skupinku 2DS+2řo+2DS, pokračujeme druhou stranou- 1DS, 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček háčkujeme 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme 3DS. Práci otočíme.

5. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dále 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (háčkujeme pod řet.oko předch.řady), 1DS+řo, jedno oko vynecháme, a do násled.očka 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček háčkujeme 1DS, 1DS, uprostřed (tj. pod dvě řet.oka z předch.řady) skupinka 2DS+2řo+2DS a jdeme na druhou stranu- 1DS, 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řet.oko z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka uděláme 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme 3DS. Práci otočíme.

6. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řet.oko z předch.řady), 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řet.oko z předch.řady), 1DS+řo, jedno oko vynecháme do násled.očka 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, uprostřed (tj.pod dvě řet.oka z předch.řady) skupinka 2DS+2řo+2DS, a jdeme na druhou stranu- 1DS, 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řet.oko z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka opět 1DS+řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řet.oko z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme 3DS. Práci otočíme.

Opakujeme řady 5. a 6. stále dokola až do požadované výšky.

Shrnutí:

Pokud se teď podíváte, zjistíte, že obě řady jsou téměř totožné, liší se pouze v začátku, kdy u řady č.5 máme na začátku celkem 4DS a u řady č.6 máme na začátku celkem 8DS. V každé nové řadě nám vždy přibudou 2 „okýnka“. (okýnko= pracovní název pro 1DS+řo, jedno oko vynechat, 1DS+řo, jedno oko vynechat a 1DS).

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku aviváže. Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru s kolíčky po všech stranách, viz.foto.

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotopostup A, B, C, D:

Fotopostup 1.- 6. řady: 


Foto hotového šátku:


Tento návod- autorský návod, podléhá autorskému zákonu a je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

 

image_printVytisknout

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *