Šátek Aurora

Sdílejte

Šátek „Aurora“

autor návodu: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST: začátečník

Ahoj holky…v pořadí 13. návod je na světě. Připravila jsem si pro Vás další jednoduchý a oddychový vzoreček, u kterého se střídají stále dokola jen dvě řady. Šátek je krásně lehký, vzdušný a nadýchaný. Určitě jsem tento vzor neháčkovala naposledy, krásně jsem si u něj odpočinula.

Přeji Všem krááásnéé, příjemné a pohodové tvoření, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince https://www.facebook.com/groups/satkomanie/ 

 

Materiál:

▪️ příze Duhovka 3nitka, návin 900m (spotřeba 1 klubko- ještě mi kousek zbyl)

▪️ háček č.3,5 ( kdo háčkuje volněji, může použít háček č.3, já chtěla mít šátek krásně vzdušný)

▪️ barva: světle šedá- světle modrá- mořská modrá- šedá

▪️ rozměr: nejdelší strana 145 cm, kratší strana 107cm (PO vypnutí)

▪️ svou oblíbenou přízi nakupuji zde: www.prize-duhovka.cz

Inspirace:

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


 

 

Vysvětlivky:

MK– magický kruh

DS– dlouhý sloupek

KS– krátký sloupek

řo– řetízkové oko

 

POSTUP:

▪️ Všechny řady jsou nafoceny, viz. fotopostup níže.

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo, 1DS, 1DS, 2řo, 1DS, 1DS, 1DS. Magický kruh stáhneme, máme základní trojúhelník. Práci otočíme.

2. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS- viz.foto A, dále 1DS, 1DS, uprostřed šátku uháčkujeme skupinku 2DS+2řo+2DS (celou skupinku háčkujeme pod dvě řet.oka z předch.řady- do té vzniklé mezery- viz.foto B),

druhá strana- 1DS, 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady- viz.foto C) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dvě oka vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), opět vynecháme dvě oka a do násled.očka uháčkujeme 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, dvě oka vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), opět vynecháme dvě oka a do posled.očka uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

4. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 2řo a pod pět řet.ok z přech.řady uděláme 1KSviz.foto D, pokračujeme 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady- viz.foto E) uháčkujeme 1DS, dále 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, 1DS, 1DS, dále 2řo a pod pět řet.ok z přech. řady uděláme 1KS, pokračujeme 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uháčkujeme 1DS, dále 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

5. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dvě oka vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), pokračujeme 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady- viz.foto F), 1DS (do očka KS z předch. řady- viz.foto G), 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady- viz.foto H), jedno oko vynecháme (tzn.vynecháme oko DS z předch.řady) a do násled.očka uháčkujeme opět 1DS+5řo+1DS (opět celou tuto skupinku do jednoho očka), dvě oka vynecháme a do násled.očka 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, dvě oka vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), pokračujeme 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), 1DS (do očka KS z předch. řady), 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), jedno oko vynecháme (tzn.vynecháme oko DS z předch.řady) a do násled.očka uháčkujeme opět 1DS+5řo+1DS (opět celou tuto skupinku do jednoho očka), dvě oka vynecháme a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

6. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dále 1DS, 1DS, 2řo a pod pět.řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, 1DS, dále opět 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn. do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, 1DS, 1DS, dále 2řo a pod pět.řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, 1DS, dále opět 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn. do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

7. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dvě oka vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), pokračujeme 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), 1DS (do očka KS z předch.řady), 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), dále do prostředního DS (ze tří DS z předch.řady- viz.foto I) uděláme opět skupinku 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), pokračujeme 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), 1DS (do očka KS z předch.řady), 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), jedno oko vynecháme (tzn.vynecháme oko DS z předch.řady) a do násled.očka uháčkujeme skupinku 1DS+5řo+1DS (opět celou skupinku do jednoho očka), vynecháme dvě oka a do násled.očka 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, dvě oka vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), pokračujeme 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), 1DS (do očka KS z předch.řady), 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), dále do prostředního DS (ze tří DS z předch.řady) uděláme opět skupinku 1DS+5řo+1DS (celou tuto skupinku do jednoho očka), pokračujeme 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), 1DS (do očka KS z předch.řady), 1DS (pod dvě řet.oka z předch.řady), jedno oko vynecháme (tzn.vynecháme oko DS z předch.řady) a do násled.očka uháčkujeme skupinku 1DS+5řo+1DS (opět celou skupinku do jednoho očka), vynecháme dvě oka a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

8. řada:

3řo a k nim ještě do stejného oka 2DS, dále 1DS, 1DS, 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, 1DS, pokračujeme 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uděláme 1KS, poté 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uháčkujeme 1DS, dále 1DS, 1DS a opět 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, 1DS, 1DS, 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, 1DS, pokračujeme 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uděláme 1KS, poté 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uháčkujeme 1DS, dále 1DS, 1DS a opět 2řo a pod pět řet.ok z předch.řady uháčkujeme 1KS, 2řo a do násled.očka (tzn.do očka DS z předch.řady) uděláme 1DS, dále 1DS, a do posled.očka (tj. pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

Budeme opakovat stále dokola řady č. 7.- 8. až do požadované velikosti.

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže nebo pracího gelu. Šátek nechám chvilku vykoupat- pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru, s kolíčky po všech stranách, nebo takto, viz.foto. Šátek se krásně vypne, a vzor jakoby „otevře“.

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotopostup: Foto A- I

Fotopostup: 1. – 8. řada: 

Foto hotového šátku:


Tento návod- autorský návod, podléhá autorskému zákonu a je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

 

 

image_printVytisknout

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *