Šátek Camilla

Sdílejte

Šátek “ Camilla „

návod sepsala: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST: začátečníci

Milé kolegyňky…zaujal mě další jednoduchý vzor na krásný šátek z mé milované Duhovky, myslím si, že ho opět zvládnou i začátečníci.

Přeji Vám krásné tvoření a svými háčkovanými šátky se můžete pochlubit v naší FB skupince Šátkománie- návody

 

Materiál:

▪️ příze Duhovka 3nitka, návin 1100m (spotřeba 1 klubko)

▪️ háček č.3,5 (vzor je hustší, proto doporučuji použít větší návin a větší háček, v mém případě tedy 3,5..normálně používám na 3nitku háček č.3)

▪️ rozměr šátku: nejdelší strana 160 cm, kratší 115 cm (bez vypnutí)

▪️ svou oblíbenou přízi nakupuji zde: www.prize-duhovka.cz

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


 

Vysvětlivky:

MK– magický kruh

DS– dlouhý sloupek

řo– řetízkové oko

 

POSTUP: (fotopostup 1.- 4. řady viz.níže)

1. řada:

Uděláme si MK (nebo můžete udělat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo, 1DS, 1DS, 1DS, 2řo, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS. Stáhneme magický kruh, máme základní trojúhelník. Práci otočíme.

2. řada:

V této řadě budeme háčkovat tzv. “ Véčka“.

Uháčkujeme si 5řo a k nim ještě do stejného očka 1DS (vznikne nám jakoby “ Véčko“). Jedno očko vynecháme a do dalšího očka uháčkujeme skupinku 1DS+2řo+1DS (celou skupinku do jednoho oka- „Véčko“.)
Nyní jsme se dostali doprostřed šátku kde uděláme skupinku 1DS+2řo+1DS+2řo+1DS+2řo+1DS (celou skupinku opět do jednoho oka, tj.pod 2řo z předchozí řady- do té vzniklé mezery)

druhá strana– stejným způsobem, jedno očko vynechat a do dalšího očka skupinka 1DS+2řo+1DS, poslední skupinku 1DS+2řo+1DS uháčkujeme pod 3řo z předchozí řady. Máme tedy 2 „Véčka na jedné straně+ skupinka ve špičce šátku a 2 „Véčka“ na druhé straně. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a do “ Véčka“ (tzn. pod 2řo z předchozí řady) uháčkujeme skupinku 3DS+řo. Do následujícího “ Véčka“ opět skupinku 3DS+řo, v této řadě máme celkem 3x tuto skupinku, špička šátku je opět 3DS+řo,

druhá strana– opět skupinky 3DS+řo pod všechna „Véčka“, celkem 2x, a poslední skupinku tentokrát 4DS uháčkujeme pod tři řet.oka z předchozí řady. Práci otočíme.

4.řada:

Další Véčka1DS+2řo+1DS, která se háčkují vždy do prostředního DS ze 3DS z předchozí řady.

Uháčkujeme si 5řo a k nim ješte do stejného očka 1DS, dále jedno očko vynecháme a do prostředního DS z předchozí řady uháčkujeme skupinku 1DS+2řo+1DS. Tuto skupinku, kterou háčkujeme vždy do prostředního DS ze 3DS z předchozí řady zopakujeme ještě 3x, máme dohromady 4 „Véčka“ na jedné straně. Jsme uprostřed šátku, kde uháčkujeme (opět do prostředního DS ze 3DS z předchozí řady) skupinku 1DS+2řo+1DS+2řo+1DS+2řo+1DS a jedeme druhou stranu stejným způsobem. Tedy celkem 3x 1DS+2řo+1DS-„Véčko“ a poslední 1DS+2řo se opět háčkují pod tři řet.oka z předchozí řady. Práci otočíme.

Střídáme řady 3. a 4. až do požadované velikosti.

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže nebo pracího gelu. Šátek nechám chvilku vykoupat- pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru s kolíčky po všech stranách, nebo takto, viz.foto. Šátek se krásně vypne, a vzor jakoby „otevře“.

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotopostup 1.- 4. řady:

Foto hotového šátku:

 


Tento návod- autorský návod, podléhá autorskému zákonu a je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

 

image_printVytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *