Šátek Glorie

Sdílejte

Šátek „Glorie“

autor návodu: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST: začátečník

Ahoj holky, připravila jsem si pro Vás nový návod na super „odpočinkový“ šátek. Vzoreček je velmi jednoduchý, opakují se stále dokola tři téměř totožné řady, které vytvářejí pravidelný vzor. Je to super relax. Doporučuji i začátečníkům.

Přeji Všem krááásnéé tvoření, ať se Vám dobře háčkuje a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkománie- návody

 

Materiál:

▪️ příze Duhovka 3nitka, návin 1100m (spotřeba 1 klubko)

▪️ háček č.3,5 (kdo háčkuje volněji doporučuji háček č.3)

▪️ barva: středně šedá- bílá- opál- šedá- hořčicová

▪️ rozměr: nejdelší strana 165 cm, kratší 120 cm (bez vypnutí)

▪️ svou oblíbenou přízi nakupuji zde: www.prize-duhovka.cz

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


 

 

POSTUP: (všechny řady jsou nafoceny, viz. fotopostup níže)

1. řada:

Uděláme si MK (nebo můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo, 1DS, 1DS, 2řo, 1DS, 1DS, 1DS. Práci otočíme.

2.řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS- viz Foto A, dále 1DS, 1DS, uprostřed (pod dvě řet.oka z předch.řady-do té vzniklé mezery- viz. Foto B) uháčkujeme skupinku 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, 1DS, a do posledního očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady- viz.Foto C) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

4. řada:

▪️ Od této řady se nám začne vytvářet vzoreček. Budeme háčkovat „okýnka“ (DS+řo), v této řadě jich budeme mít celkem 5 na každé straně.

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka uděláme 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka uděláme 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do posledn.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

5. řada:

▪️ V této řadě budeme mít celkem 3 „okýnka“ na každé straně

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady- viz.Foto D), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, opět řo, jedno oko vynecháme (vynecháme řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (opět vynecháme řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, opět řo, jedno oko vynecháme (vynecháme řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynechat (opět vynecháme řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

6. řada:

▪️ V této řadě nám vznikne 1 „okýnko“ na každé straně

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch,řady) udeláme ještě 3DS. Práci otočíme.

V tuto chvíli máme hotový první celý trojúhelník.

7.řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

8. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme (opět vynecháme řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme (vynecháme řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme (opět vynecháme řo z předch.řady) a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme (vynecháme řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno oko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

9. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, pokračujeme 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, dále řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana- 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme to řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, pokračujeme řo, jedno oko vynecháme (vynecháme řo z předch.řady) a do násled.oček 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uděláme ještě 3DS. Práci otočíme.

V tuto chvíli máme hotové dva celé trojúhelníky.

Budeme opakovat stále dokola řady 7.- 9. až do požadované velikosti.

Při každém opakování nám vznikne vždy jeden další trojúhelník.

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže nebo pracího gelu. Šátek nechám chvilku vykoupat- pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru se zavěšenými kolíčkami po všech stranách.

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotopostup: Foto A- D

Fotopostup: 1.- 9. řady

Foto hotového šátku:


Tento návod- autorský návod, podléhá autorskému zákonu a je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

image_printVytisknout

7 komentářů: „Šátek Glorie

 • 17. 10. 2019 (6:41)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, Vaše návody jsem si oblíbila, jen psaný návod zvládnu, jakmile mám pak řady opakovat, tapu, nevychází mi. Poradíte mi nějaky fígl? Ten samý problém mám i u Jasminy, když návod skončí a mají je opakovat řady… Jsem z toho smutna. Klidně pošlu foto. Děkuji předem za pomoc s pozdravem Krista

  Reagovat
  • 17. 10. 2019 (12:51)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den Kristo 🙂 máte ode mně zprávu na FB 🙂

   Reagovat
  • 18. 11. 2019 (18:14)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, máte úžasné a srozumitelné návody. Jen se chci zeptat jestli na tento vzorek mohu použít i klubíčko s návinem 750 metrů. Zda nebude moc malý pro dospěláka 😊. Děkuji

   Reagovat
   • 18. 11. 2019 (18:22)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den Alenko🙂, moc Vám děkuji❤️…Já bych ten rozměr při návinu 750m a háčku č.3,5 odhadovala na cca 130x100cm, tak záleží jak jste zvyklá nosit, pro někoho málo, pro mě třeba akorát🙂

    Reagovat
  • 25. 7. 2020 (8:07)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, mám ten samý problém, prosím poradíte mi také? Děkuji moc, krásný den.

   Reagovat
   • 1. 8. 2020 (8:46)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den Soni, prosím napište mi kdyžtak soukromou zprávu na FB, nebo email, třeba i s fotkou a popiskem kde konkrétně si nevíte rady, takhle všeobecně se to špatně vysvětluje. Děkuji 🙂

    Reagovat
 • Pingback: Šátek Glorie – Kročetka – háčkování pro radost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *