Šátek Lilien

Sdílejte

Šátek Lilien

autor návodu: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST začátečník 

Ahoj holky…pro milovníky asymetrických šátků od cípu, jsem vytvořila další jednoduchý návod. Vzoreček, ve kterém se střídají stále dokola čtyři jednoduché řady zvládne určitě i každý začátečník. 

Přeji Všem kráásné tvoření, ať Vám jde práce od ruky, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkománie- návody 

 

Materiál:

▪️ příze McLana Bobbel, 3nitka, návin 1000m (spotřeba 1 klubíčko- ještě mi kousek příze zbylo)

▪️ háček č.3,5 (kdo háčkuje volněji, doporučuji háček č.3)

▪️ barva č. 9215

▪️ rozměr: nejdelší strana 160 cm, kratší strany 120cm a 110cm (bez vypnutí) 

▪️ přízi pro nový návod věnoval eshop: www.umatusku.cz . DĚKUJI

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


 

Vysvětlivky:

MK– magický kruh

řo– řetízkové oko

DS– dlouhý sloupek

Kříž.DS– křížený dlouhý sloupek (háčkovaný zepředu)

▪️ křížený DS začínáme háčkovat tak, že vynecháme jedno očko a do násled.očka uděláme 1DS

▪️ poté nahodíme přízi a vrátíme se k tomu předchozímu vynechanému očku

▪️ píchneme do očka háčkem zepředu

▪️ a klasicky dokončíme DS

▪️ Komu by se tento kříž.DS nedařil, přikládám odkaz na klasický křížený DS 

 Křížený dlouhý sloupek- videonávod

 

POSTUP:

▪️ Všechny řady jsou nafoceny, viz. Fotopostup A- D a Fotopostup 1.- 9. řady níže

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo1DS1DS. Práci otočíme.

2. řada:

3řo (v této řadě jsou jako náhrada za první DS), do násled.očka 1DS– viz.foto A, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS– viz.foto B. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS– viz.foto C, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté řo, jedno očko vynecháme a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

4. řada:

3řo ( v této řadě jsou jako náhrada za první DS), do násled.očka 1DS (háčkujeme ho pod řo z předch.řady- viz.foto D), dále 1DS1DS (pod řo z předch.řady), 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

5. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS, dále jedno očko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, do kterého uháčkujeme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, do posledního očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

6. řada:

3řo ( v této řadě jsou jako náhrada za první DS) a do všech následujících oček DS i kříž.DS z předch.řady budeme háčkovat vždy 1DS, tzn. 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS a do posled.očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

7. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do posled.očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

8. řada:

3řo ( v této řadě jsou jako náhrada za první DS), poté 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, a do posled.očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

9. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 1DS, dále jedno očko vynecháme a do násled.očka uháčkujeme 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, do kterého uháčkujeme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, opět jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, poté se vrátíme k vynechanému očku, a do něj uděláme kříž.DS, do posledního očka, (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 1DS. Práci otočíme.

Budeme opakovat stále dokola řady č. 6.- 9. až do požadované velikosti.

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže. Šátek nechám chvilku vykoupat-pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru se zavěšenými kolíčkami po všech stranách.

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

Fotopostup: Foto A- Foto D

Fotopostup: 1.- 9. řady

Foto hotového šátku:

 


Tento návod- autorský návod, podléhá autorskému zákonu a je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


 

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

 

image_printVytisknout

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *