Šátek Moonlight

Sdílejte

Šátek „Moonlight“

autor návodu: Eva Lukášová

 

OBTÍŽNOST:  začátečník

Ahoj holky…první návod letošního roku je na světě. Opět jsem vsadila na jednoduchost, přesněji- jednoduchý vzor na efektní přízi….S chutí do „bambulkování“, snad Vás bude bavit.

Přeji Všem krááásnéé, příjemné a pohodové tvoření, a budu moc ráda, když se svými šátky pochlubíte v naší FB skupince Šátkománie- návody

 

Materiál:

▪️ příze YarnArt Flowers Moonlight, barva č. 3275, návin 1000m (spotřeba 1 klubíčko)

▪️ háček č.3,5 

▪️ rozměr: nejdelší strana 150 cm, kratší 115 cm (bez vypnutí) 

▪️ přízi zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk

 

▪️ klubíčko věnovalo www.bezvapleteni.cz – výhradní dovozce přízí YarnArt do České Republiky. DĚKUJI🖤

 

Schéma:


Z důvodu neustálého porušování autorských práv- kopírování a vkládání mých návodů na jiné stránky, jsem se rozhodla všech 20 schémat, které byly dostupné na mém webu stáhnout.

Souhrnný PDF soubor- Schémata 20 v 1 v nové grafické podobě najdete k zakoupení na mém E-shopu

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.


Vysvětlivky:

MK– magický kruh

DS– dlouhý sloupek

řo– řetízkové oko

N– nopek (sloučený z 5-ti DS)

▪️ Jak uháčkovat NOPEK- než dotočím svůj videonávod, můžete se na háčkování nopku mrknout zde: Háčkovaný nopek

 

POSTUP:

▪️ všechny řady jsou nafoceny, viz.níže Fotopostup A- G a Fotopostup 1.- 6. řady

1. řada:

Uděláme si MK (místo MK můžete uháčkovat 4řo a spojit pevným okem do kruhu), do kterého uháčkujeme 3řo, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 2řo, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS. Práci otočíme.

2. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DSviz.foto A, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, uprostřed (tj.pod dvě řet.oka z předch.řady- viz.foto B) uháčkujeme skupinku 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do posledního očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady- viz.foto C) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

3. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady- viz.foto D), 1DS (do očka nopku- viz.foto E), 1DS (pod řo z předch.řady- viz.foto F), 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS (do očka nopku), 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

4. řada:

▪️ v této řadě budeme háčkovat „okýnka“– tzn. DS+řo

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

5. řada:

▪️ v této řadě budeme háčkovat do každého očka DS i pod každé řo z předch.řady vždy 1DS

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady- viz.foto G), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana 1DS, 1DS, 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS (pod řo z předch.řady), 1DS, 1DS, a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

6. řada:

3řo a k nim ještě do stejného očka 2DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1DS, uprostřed skupinka 2DS+2řo+2DS,

druhá strana1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.oček 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, 1DS, dále řo, jedno očko vynecháme a do násled.oka 1N, opět řo, jedno očko vynecháme a do posled.očka (tj.pod tři řet.oka z předch.řady) uháčkujeme ještě 3DS. Práci otočíme.

Budeme opakovat stále dokola řady č. 3.- 6. až do požadované velikosti.

Vypnutí šátku:

Do umyvadla si napustím vlažnou vodu a kápnu trošičku (opravdu jen kapku) aviváže nebo pracího gelu. Šátek nechám chvilku vykoupat- pár minut, poté propláchnu opět pod vlažnou vodou a velice zlehka vyždímám. Nachystám si ručník, do kterého poskládaný šátek ( třeba do trojúhelníku) zabalím a nechám chvilku tak, aby ručník nasál přebytečnou vodu. Poté rozložím na velkou osušku, rukama šátek uhladím aby byl rovný po všech stranách a nechám v místnosti, nebo venku pokud je sluníčko volně vyschnout.

Můžete využít i kolíčkovou metodu, stejný postup- namočit, propláchnout, lehce vyždímat a vyvěsit na šňůru, s kolíčky po všech stranách. Šátek se krásně vypne a vzor jakoby „otevře“.

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, neškrobit, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotopostup: Foto A- Foto G 

Fotopostup: 1.- 6. řady

Foto hotového šátku:

 


Tento návod- autorský návod, podléhá autorskému zákonu a je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat, ani nešířit dál do jiných skupin, nebo na jiné stránky, DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva 

 

image_printVytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *