Vlnková deka

Sdílejte

Vlnková deka

autor: Eva Lukášová

 

 OBTÍŽNOST: začátečník

Ahoj holky, konečně jsem se pustila i do návodů miminkovských dek. Kdysi dávno, když jsem s háčkováním začínala, byla vlnková deka můj první velký výtvor. Ten vzor mám moc ráda. Tentokrát jsem uháčkovala variantu vlnek, prokládaných okýnky a krátkými sloupky, deka je tak krásně nadýchaná, vzdušná a vhodná pro letní období buď do kočárku nebo postýlky.

Přeji Všem krááásnéé, příjemné a pohodové tvoření.

O dalších připravovaných návodech na deky Vás budu informovat na svém instagramu @satkomaniacky

www.instagram.com/satkomaniacky/

 

Materiál:

▪️ příze YarnArt Cotton Soft, barva č. 47 

▪️ spotřeba cca 900m– 1,5 klubíčka (návin 1 klubíčka je 600m)

▪️ háček č. 3,5

▪️ rozměr deky: šířka- 65cm, výška- 70cm (bez vypnutí)

▪️ přízi zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo na www.pletiemesi.sk

 


Příze Cotton Soft

▪️ klubíčka věnovalo www.bezvapleteni.cz – výhradní dovozce přízí YarnArt do České Republiky. Moc DĚKUJI🖤

▪️ Příze složením 55% Bavlna – 45% Polyakryl je kvalitní směsová příze, slabší a tenčí varianta příze Jeans, co mě na ni velmi zaujalo, je její úžasný návin, celých 600m a k dostání je v široké škále barevných kombinací. Je měkká, velmi příjemná na omak, lehounká, na jaro a léto jako stvořená, navíc se s ní opravdu výborně pracuje. Deka z ní je krásně vzdušná, díky materiálu drží perfektně tvar. DOPORUČUJI.

Vysvětlivky:

DS– dlouhý sloupek

KS– krátký sloupek

řo– řetízkové oko

 

POSTUP:

1. řada:

Uháčkujeme si 177 řo. Zkuste více utahovat, očka by neměly být moc volné.

Vzor je na 16ok, pokud si budete chtít délku deky upravit, k tomuto základu si přičtěte násobek 16ti.

Můj řetízek, po mírném napnutí měří cca 80cm (viz.foto). Nelekejte se, je to v pořádku, vzhledem k tomu, že budeme v následujících řadách háčkovat vlnky, vzoreček se „smrskne“ o cca 12-15 cm na požadovaný rozměr (záleží samozřejmě na stylu háčkování a utahování).

2. řada:

Uháčkujeme ještě 2řo a do čtvrtého očka od háčku( viz.foto 1) uděláme 1DS (viz.foto 2), poté do všech násled.oček uháčkujeme vždy po 1DS až do konce. Máme tedy 3řo na začátku– ty jsou jako náhrada za první DS, plus 176DS, celkem tedy 177DS. (viz.foto 3). Práci otočíme.

Celková délka je v tuto chvíli cca 75cm.

3.řada:

3řo (náhrada za první DS), a poté sháčkujeme 2DS (tzn.násled.dvě očka sháčkujeme v jeden DS- viz.odkaz na video a viz.foto 1),

VIDEO- sháčkování 2DS

[ poté řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka uděláme 5DS (všechny do jednoho očka- viz.foto 2), pokračujeme řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, opět řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a poté sháčkujeme 5DS (tzn.násled.pět oček sháčkujeme v 1DS- stejný postup jako u videa se dvěma sháčkovanými DS, jen nabreme celkem 5oček, které sháčkujeme- viz.foto 3) ]

…růžovou závorku opakujeme celkem 9x, zbývá nám posledních 14 oček (viz.foto 4) které doháčkujeme takto: řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 5DS (všechny do jednoho očka), poté řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a do násled.očka 1DS, řo, jedno očko vynecháme a poslední 3DS sháčkujeme (tzn.poslední tři očka sháčkujeme v jeden DS). Práci otočíme.

4.řada:

Uháčkujeme řo (slouží na otočení) a k němu hned do stejného očka 1KS (viz.foto 1), poté do všech násled.oček i pod všechna řo z předešlé řady budeme háčkovat vždy po 1KS. Máme celkem 156KS (viz.foto 2). Práci otočíme.

Celková délka je v tuto chvíli cca 65cm (viz.foto 3)- může se lišit v závislosti na způsobu háčkování.

Budeme opakovat stále dokola řady č. 3.- 4. až do požadované velikosti.

Nakonec jsem celou deku ještě obháčkovala jednou řadou KS pro zpevnění.

 

Praní:

▪️ Prát do 30°C, program na jemné prádlo nebo vlnu, nesušit v sušičce, nežehlit.

 

Fotogalerie:

 


Tento návod je určen pro vlastní potřebu. Prosím nekopírovat schéma ani psaný návod na jiné stránky, vždy jen formou odkazu na web. DĚKUJI.

Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu, uvádějte prosím VŽDY odkaz, zdroj www.satkomaniacky.cz


DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A RESPEKTOVÁNÍ.

S pozdravem Eva

 

 

 

 

 

image_printVytisknout

2 komentáře: „Vlnková deka

 • 20. 5. 2020 (20:55)
  Trvalý odkaz

  Tak jsem chtěla zkusit uháčkovat vlnkovou deku, ale nejde to. Mám dojem, že v tom rozkresu je opočně namalovaných 5 krátkých sloupků. A nebo jsem trdlo. Pomůžete? Moc děkuji. Ola

  Reagovat
  • 22. 5. 2020 (10:13)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den Oli 🙂 některá děvčata už deku háčkovaly, takže vím, že chyba tam nebude, pro jistotu jsem zkontrolovala a mělo by to být v pohodě 🙂 Zkuste mrknout do psaného návodu nebo fotopostupu, jestli nepomůže 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *